HATÁRTALANUL- Tanulmányi kirándulás hetedikeseknek

HATÁRTALANUL- Tanulmányi kirándulás hetedikeseknek

HAT- 17- 01-2017-00829

„Körösfői kertek alatt”

Románia (Erdély) 2018. jún.2.-5.

A kirándulás megvalósult célja: a nemzeti összetartozás érzésének kialakítása a közös anyanyelvi, történelmi és művészeti gyökereink kiemelésével, azonosságok, különbségek súlyozásával. A kora reggeli szigetcsépi indulást követően először Nagyváradon álltunk meg a püspöki székesegyháznál (Szent László hermája és szobra,,püspöki palota, Kanonok- sor), majd séta a belvárosban: régi magyar- zsidó paloták, Fekete Sas palota, Városháza, Körös part. A történelmi Erdély határán, Királyhágón fotózkodtunk, majd Bánffyhunyadon a református templomot kerestük fel. Kolozsváron, Erdély történelmi központjában megnéztük a Szent Mihály templomot, Mátyás király szobrát és szülőházát. Magyarfenesen foglaltuk el szállásunkat. Másnap reggel látogatást tettünk a Kárpát- medence egyik legfontosabb sóbányászati helyszínére, Parajdra, majd a székely kerámiák élő múzeumfalujába, Korondra, ahol lehetőség volt egy fazekasműhely meglátogatására is. Farkaslakára utaztunk, ahol felkerestük Tamási Áron szülőházát, valamint a Tamási emlékművet és az író sírjánál koszorút helyeztünk el, felolvastunk műveiből. Csíkcsomortánban foglaltuk el szállásunkat, ahol a vacsora után felelevenítettük az eddig látottakat, előadtuk a Mátyás monda dramatizálását. A harmadik napon felkerestük a Csíkrákosi Általános Iskolát. Az iskola tanulóival együtt megemlékeztünk az Összetartozás Napjáról, műsorral kedveskedtünk vendéglátóinknak, általunk készített ajándékot adtunk át, majd az ottani hetedikesekkel kötöttünk barátságot. A Gyilkos- tó legendájának drámajátékos feldolgozása után sétát tettünk a tó körül, majd kirándultunk a Kárpátok legismertebb szurdokvölgyében, a Békás szorosban. Este, táncház keretében megismerkedhettünk hagyományos hangszerekkel és felcsíki és alcsíki táncokkal. A negyedik napon Gyergyószentmiklósra utaztunk, ahol felkerestük az örmény katolikus templomot, Tarisznyás Márton Múzeumot. A hazafelé úton megálltunk az egyik leglátványosabb kalotaszegi templomnál, melynek kertjében elénekeltük a tanult körösfői népdalokat is. Csodálatos élményeinkhez nagyban hozzájárult a kifogástalan ellátás (Szállás, étkezés, idegenvezetés, szállítás).

Molnárné Csányi Anna szervező, osztályfőnök

Kategória: Hírek | A közvetlen link.